متن آهنگ | وی بلاگ
متن آهنگ , تکست آهنگ ,لیریک آهنگ, متن رپ,تکست رپ,لیریک رپ,ورس رپ,متن آهنگ های هیپ هاپ,تکست آهنگ های هیپ هاپ,والپیپر خوانندگان ایرانی,نقد و بررسی آهنگ های رپ

۱۳ عادت بهداشتی برای کودکان! • فارسی ها ۱۳


بچه ها تمایل دارند که ناخن های خود را گاز بگیرند. آنها را از انجام این کار منصرف کنید زیرا در نتیجه می توانند میکروبهای موجود در زیر ناخن های خود را مصرف کنند.

ناخن های کودک خود را به طور مرتب قطع کنید. به کودک خود بیاموزید که زیر ناخن های خود را کاملا تمیز و شستشو دهد تا از تمیز بودن آنها در هر زمان اطمینان حاصل شود.

به کودک خود کمک کنید بعد از هر بار حیوان خانگی حیوان خود را بشویید ، در بیرون ، سرفه یا عطسه بازی کند و قبل و بعد از غذا بخورد.

همچنین به ناخن های فرزندتان توجه کنید و مرتباً آنها را قطع کنید.

۹- بهداشت حمام

بهترین راه برای تمیز و سالم نگه داشتن فرزندتان در همه اوقات این است که به طور مرتب از آنها حمام کنید.برخی از عادتهای بهداشت بهداشت شامل:

به فرزند خود بیاموزید که قبل از رفتن به مدرسه و بعد از بازگشت دوباره ، دو بار در روز حمام کند.

و را تشویق کنید که قسمت های مختلف بدن را مانند زیر بغل ، کشاله ران ، پا و پا بمالد.

اطمینان حاصل کنید که هر بار که حمام می کنند صابون بزنند.

مراقب باشید که کودک شما هنگام تمیز کردن صورت خود از مراقبت بیشتری برخوردار باشد زیرا پوست در اینجا ظریف تر است.

۱۰٫ بهداشت پا

هنگامی که باکتری ها به همراه عرق روی پای کودک شما فعالیت می کنند،می توانند بو کنند. این اتفاق می افتد اگر کودک شما تمام روز کفش مخصوصاً بدون جوراب بپوشد.این باعث می شود بسیاری از خاک و باکتری ها روی پای کودک جمع شوند. برخی از عادت های بهداشت شخصی برای بچه ها می توانند به دور نگه داشتن این پاهای بو کمک کنند:

اطمینان حاصل کنید که کودک شما هر بار که حمام می رود،پاهای خود را می شوید.

پا را با شست و شوی صحیح با صابون تمیز نگه دارید و با آب مناسب بشویید.

همیشه بین انگشتان پا ، قسمت زیر پای پا و همچنین در زیر ناخن های پا تمیز کنید تا میکروب ها از بینبروند. به کودک خود بیاموزید که کفشهای خود را تمیز نگه دارد تا از اجتماع میکروب جلوگیری کند.

برای مرطوب نگه داشتن پا در هر زمان از مرطوب کننده استفاده کنید.

13 عادت بهداشت کودکان

۱۱٫بهداشت توالت

سرویس بهداشتی یا توالت یکی از مکان های خانه است که دارای حداکثر میکروب است.تا زمانی که حمام را تمیز نگه دارید و بهداشت صحیح بهداشتی را به فرزند خود یاد دهید،می توانید از بیماری های ناشی از حمام جلوگیری کنید.

به فرزند خود بیاموزید که بعد از هر بار دلخوشی ، او را پاک یا بشویید.

به آنها بیاموزید که چگونه به تنهایی سرخ شوند. به آنها یادآوری کنید که هر بار که از حمام استفاده می کنند،دست خود را بشویید.

یک راه خوب برای کمک به آنها در یادگیری،ماندن در کنار آنها و راهنمایی آنها در کل فرایند است.

همچنین،به فرزندتان بخواهید هر بار که در توالت هستند نگاه کندد که چیکار میکنن و یاد بگیرن،پاک کند.

۱۲- بهداشت سرفه و عطسه

شما همیشه نمی توانید از فرزند خود محافظت کنید ، و چند بیماری در اینجا و آنجا واقعاً می توانند به بهبود سیستم ایمنی کمک کنند. بنابراین یک بیماری جدی وجود دارد. بعضی اوقات کودک شما می تواند به یک سرفه شایع یا سرماخوردگی مبتلا شود.

با آموزش دادن کودک به چگونگی عطسه یا سرفه با پوشاندن دهان خود،از گسترش عفونت فرزند خود جلوگیری کنید.

همچنین به جای استفاده از دست آنها ، فرزندان خود را ترغیب کنید که به جای آن از آستین یا آرنج خود استفاده کنند.

این امر از انتشار میکروب از دست آنها جلوگیری می کند. هر وقت آنها از آستین خود استفاده می کنند،ظریفانه آنها را ستایش کنید مانند “من دیدم که شما از آستین خود استفاده کرده اید. تشکر از این که آن را انجام دادید”.

این باعث می شود آنها به یاد بیاورند که در آینده دوباره این کار را انجام دهند.

۱۳٫ بهداشت خانه

جدا از انواع بهداشتی که در بالا به آنها اشاره شد،فرزند شما باید از بهداشت در خانه پیروی کند زیرا این امر می تواند به عنوان آداب و رسوم فرزند شما نیز تقویت شود.

به فرزند خود بیاموزید که هر روز لباس تمیز بپوشد. اگر کودک شما لباس خاصی را دوست دارد ، به او بیاموزید که فقط وقتی تمیز باشد،آن را بپوشد.

عادت پاکیزگی را درگیر کنید. به آنها بیاموزید که بعد از غذا ظرف خود را بردارند و آن را درون سینک قرار دهند و بعد از آن نیز دست های خود را بشویید.

اگر فرزند شما چیزی را در خانه ریخته ، به آنها یاد دهید که آن را تمیز کنند. اگر آنها خیلی جوان هستند،به آنها کمک کنید تا آن را تمیز کنند.

نکاتی برای آموزش بهداشت شخصی کودکان خود:

شما نمی توانید به یک کودک تمام عادات بهداشت کودک که در بالا به آنها گفته شد ، یک شبه آموزش دهید. آموزش عادت های بهداشت شخصی به بچه ها به صبر و شکیبایی نیاز دارد. برخی حوادث ممکن است در اینجا و آنجا اتفاق بیفتد،اما از اینکه کودک خود را هنوز در حال یادگیری است،آن را نترسانید

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

مطالب مرتبط

    [related_post id="1226"]

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.
http://www.20script.ir